KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774144
nr 1577 4144
Oidentifierad konstnär. Signerad V Larsson, Fors. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 76x64 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 november 2023
kl 18:45:47
100 kr
150 kr
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk